TEAMBUILDING V ZAHRANIČÍ

Jezero Garda je největší jezero v Itálii a jedna z nejhezčích lokalit (nejen) v Evropě. 

Pořádat zde firemní teambuilding má jednu velkou výhodu – díky rozmanitosti jezera se dá vymyslet tolik variant zábavy, dobrodružství, sportu nebo gurmánských zážitků! 

Vše toto se snažíme přizpůsobit charakteru skupiny, tedy, aby kromě toho hezkého se každý z vás vrátil domů s úsměvem na rtech, s tím, že zažil něco nového, poznal kolegy, ale hlavně poznal více sebe samotného, své mantinely a své, třeba dosud neobjevené vlastnosti. 

Je jen na vás samotných, které téma zvolíte. Díky našim sportovním instruktorům, můžete na Lago di Garda vyzkoušet spoustu sportovních a adrenalinových zážitků, které jinde nezkusíte. Po velkém zážitkovém dni se přímo nabízí vyzkoušet něco z gurmánské turistiky – italský region je plný tradičních, místních specialit, výrobců vína, oleje a špičkově hodnocených restaurací.

>>> SPORTOVNÍ a ADRENALINOVÉ ZÁŽITKY <<<

Canyoning

Je sport, většinou označovaný jako náročný, většinou se do něj všichni nehrnou, většinou je to ale největší hit a každý kdo “kaňon“ absolvoval, nikdy nelitoval. Máme vracející se klientelu, kteří teambuilding opakují právě kvůli canyoningu, což je zážitek, který nenajdete všude…

Canyoning je zdolávání horské řeky, jež vede soutěskou, jde se tedy odshora dolů. Při canyoningu se kombinuje slaňování skalních stěn a vodopádů, plavání tůněmi, skákání do tůní, sjíždění přírodních tobogánů a skluzavek. 

Verze, kterou máme na Lago di Garda je pro všechny, alespoň trochu sportem políbené. Vždy je více možností jak řeku zdolat.

Cyklistika / MTB / DOWNHILL

Lago di Garda je cyklistický pojem. Máme vytipované tři dobré okruhy, jedná se vždy o sjezdy s panorama výhledem. Nejoblíbenější je proslulé Tremalzo (1702mnm) a následný sjezd přes malé jezero Ledro směrem na Riva del Garda (65mnm). Skvělé převýšení s absolutně úžasnými výhledy.  S koly se dá vyjet i rotační lanovkou na nejvyšší horu oblasti MONTE BALDO a sjet na Gardu zpět.

 

Na Lago di Garda máme svoje kola, včetně ELEKTRO KOL k zapůjčení.

V rámci šetření času a vašich sil jezdíme z kopce – vyvezeme celý tým našimi minibusy na kopec (např.dojet na Tremalzo) a na vás bude si to jen užít dolů (můžete to ale jako ostatní  turisté šlapat půl den nahoru, a poté hodinu/dvě dolů)

VIA FERRATA

Ferrata aneb lezení po zajištěných cestách. Na lago di Garda je spousta krásných ferrat, od základních, které lze jít s lehkým jištěním a jsou vhodné i pro děti až po ty nejtěžší, na kterých lze strávit celý den a bude vás to stát mnoho sil a dost možná se ani vrcholu nedočkáte.

Kvalitu lezení zde ostatně prověřil náš světoznámý ADAM ONDRA, pro kterého kraj Trentino byl zásadní v jeho kariéře. Ostatně krátký film SILENCE, měl premiéru právě v Riva del Garda.

WINDSURF / KITESURF na Lago di Garda

Kurzy v češtině jsou spíše individuální záležitostí, ale kdo chce zkusit, jedinečná příležitost. Lago di Garda je mekkou windsurfingu. Kitesurfing je zde také zastoupen.

PADDLEBOARD / KAJAKY

PADDLEBOARD je oblíbená zábava na hodinu/dvě, ideálně dojet z jednoho města do druhého (Torbole>Riva, cca 1hodina). 

Paraglide skok z Monte Baldo

Opět spíše individuální záležitost, nicméně zmiňujeme ze dvou důvodů – je to unikátní zážitek, ten výhled, ta výška, to převýšení …a za 2.náš sporťák kolega je vášnivý paraglider, skokan. Na jezeře Garda provozuje i BASEJUMP, Garda má pro to totiž ideální podmínky a jedná se o nejbezpečnější místo v Evropě pro provozování tohoto sportu. 

Pro zájemce je možné tedy připravit i tento druh zážitku (zkušenost s parašutismem je ale očekávána).

>>> GURMÁNSKÉ ZÁŽITKY <<<

Ruku v ruce se sportovními výkony je na místě italská kuchyně a gurmánské zážitky. Na Lago di Garda žijeme, víme, kde vaří dobře, co je prostě MUST a naopak, čemu se vyhnout  a víme, kde jsou turistické pasti.

Kolem jezera je několik vyhlášených kantýn, výrobců vína, olivového oleje nebo třeba pálenky – místní GRAPY.. Samozřejmě s možností degustace, prohlídkou výroby…

V místě je i restaurace s michelinskou hvězdou, ze zkušenosti ale poradíme například rodinné agroturismo, které si s kvalitou jídla a servisem s michelinem nezadá. 

Co tedy na Lago di Garda lze nalézt?

  • luxusní restaurace včetně MICHELIN STAR
  • rodinná agroturisma, kantýny – plné tradičních specialit
  • výroba pálenky (grapy) 
  • výroba olivového oleje (ochutnávky, prohlídky)
  • výroba vína a jeho degustace (nepřeberně možností – na delší diskusi) – jih  jezera Valpolicella, Bardolino, sever jezera – oblast Trentino, vino Santo, Prosecco)
  • tradiční výroba kávy (např.OMKAFÉ Riva del Garda)

>>> ZÁŽITKY PRO VŠECHNY <<<

Projížďka motorovými čluny po jezeře

Projet se krásnými motorovými čluny je zážitek, na který budete dlouho vzpomínat. Spolu s ležením na přídi člunu je kapacita sedm osob, optimálně pět osob. Na řízení člunu není třeba žádná licence, v kombinaci s prosseccem a západem slunce se jedná o nezapomenutelný zážitek.

Nákupy

Berte jako bonus, případně když je špatné počasí – vždy se dá něco vymyslet. V oblasti jsou nákupní možnosti, dva velké outlety nejen italské módy, v dosahu je také město Verona, Trento… 

Turistika pro všechny

Ano, Lago di Garda je krásné místo samo o sobě, teambuilding může být i o poznávání. A jak jinak jezero poznat než s místně žijící, českou průvodkyní, která vás ochrání před turistickými pastmi, trajektem nebo objednanou lodí projedete ty nejkrásnější místa, vyjedete třeba lanovkou na Monte Baldo, nahoře si dáte aperol a podíváte se na ten krásný výhled dolů směrem na středověké Malcesine a krásné jezero kolem.

Tématické / adrenalinové parky

Všichni asi slyšeli, že na Lago di Garda je oblíbený zábavní park pro malé i velké – Gardaland. Je zde ale také několikero adrenalinových lanových parků, různých obtížností. 

RELAX, koupání, odpočinek

To nejlepší nakonec? Ano, Lago di Garda je mimojiné vyhledávaným místem pro klasickou letní dovolenou – koupání a válení na pláži vyhledávají tisíce turistů jako svou hlavní letní dovolenou. 

Máte tedy možnost jen tak odpočinou a ničím se nestresovat. Ten veškerý sport berte jako bonus do kterého se nemusíte nutit. Pojměte svůj teambuilding jen jako odpočinkovo-alkoholický, s možností výletů – ať už po jezeře, či do okolních měst jako je třeba Verona, Milano, Trento…

 

Firemní setkání v zahraničí, kongresová turistika, prezentace vizí či produktů.

Firmám umíme zprostředkovat i kombinaci – oblíbenou možností je například firemní setkání více poboček a prezentace nových vizí či produktů. Na Gardě jsou veškeré vymoženosti moderní kongresové turistiky  i tak vybavené hotely.

 

Close Menu